Wazektomia Cena

Wazektomia cena. Być może zabrzmi to nieprawdopodobnie ale jedną z najtańszych metod antykoncepcji jest antykoncepcja męska w postaci wazektomii! Koszty różnych metod zapobiegania ciąży porównujemy poniżej. Ale korzyści z wazektomii są nie tylko finansowe lecz również zdrowotne i emocjonalne.

Jest to rozsądna metoda antykoncepcji z punkt

wazektomia cena - ta metoda daje duże oszczędności

wazektomia – najtańsza antykoncepcja

u widzenia całej rodziny. Kobiety stosujące antykoncepcję hormonalną są nierzadko drażliwe, płaczliwe i agresywne, a także mają obniżone libido – oczywiście nie wszystkie i nie zawsze – jednak te działania niepożądane antykoncepcji hormonalnej są dobrze udokumentowane i udowodnione i zapisane są w każdej ulotce antykoncepcyjnych leków hormonalnych.

Działaniem niepożądanym antykoncepcji hormonalnej jest też wiele poważnych chorób. Wazektomia u partnera uwalnia kobiety od ryzyka związanego z tymi działaniami niepożądanymi, buduje świadomość oparcia w mężczyźnie – a zadowolona kobieta to najlepsza droga do szczęśliwej rodziny. Statystycznie też mężczyźni po wazektomii chętniej chodzą do lekarza, więc w przypadku różnych dolegliwości łatwiej i szybciej wykrywa się u nich nieprawidłowości i wprowadza leczenie – w konsekwencji są więc zdrowsi.

Wazektomia cena

Wazektomia cena obejmuje

Zabieg wazektomii

  1. Ewentualne badania z krwi (o ile okażą się konieczne)
  2. Materiały opatrunkowe na kilka dni po zabiegu wazektomii
2000 zł
Usługi dodatkowe

Cena wazektomii vs. ceny innych metod antykoncepcji

Cena Wazektomii w Gabinecie ZdrOva w Warszawie

Wyliczenia finansowe są dość proste. Przy założeniu, że najczęściej decyduje się na nią mężczyzna posiadający 2-4 dzieci i jest w takim wieku, że będzie jeszcze współżył z płodną partnerką przez 20 lat – to koszt antykoncepcji wynosi kilka złotych miesięcznie.

  • Prezerwatywy, o ile współżyjemy około 10 razy w miesiącu, (przy cenie kilku złotych za sztukę) – koszt wyniesie kilkadziesiąt złotych miesięcznie.
  • Antykoncepcja hormonalna dla kobiet – to koszt od kilkunastu nawet do ok. 70 zł miesięcznie.
  • Nieco tańszą alternatywą jest spiralka = wewnątrzmaciczna wkładka antykoncepcyjna (miedziowa najtańsza) – koszt ok. 10 zł miesięcznie – wkładka hormonalna 20-30 zł miesięcznie.

W tym zestawieniu wazektomia znajduje się na czele, jako najtańsza metoda antykoncepcyjna – całkowicie pod kontrolą mężczyzny. Niska cena wazektomii jako metody antykoncepcyjnej dla mężczyzn, prostota zabiegu wazektomii oraz niski odsetek powikłań powoduje, że ponad 500 tysięcy wazektomii wykonywanych jest rokrocznie w samych Stanach Zjednoczonych i około 180 000 w Wielkiej Brytanii.

Ile kosztuje wazektomia w ZdrOva, w Warszawie?

Wazektomia Cena zabiegu wynosi 2000 zł.

Koszta dodatkowe:

Żadnych  dodatkowych ukrytych kosztów nie ma. Pacjent przychodzi, wszystko robimy podczas jednego spotkania i można spokojnie wracać do domu.