Wazektomia Cena

Wazektomia cena. Być może zabrzmi to nieprawdopodobnie ale jedną z najtańszych metod antykoncepcji jest antykoncepcja męska w postaci wazektomii! Koszty różnych metod zapobiegania ciąży porównujemy poniżej. Ale korzyści z wazektomii są nie tylko finansowe lecz również zdrowotne i emocjonalne.

Jest to rozsądna metoda antykoncepcji z punkt

wazektomia cena - ta metoda daje duże oszczędności

wazektomia – najtańsza antykoncepcja

u widzenia całej rodziny. Kobiety stosujące antykoncepcję hormonalną są nierzadko drażliwe, płaczliwe i agresywne, a także mają obniżone libido – oczywiście nie wszystkie i nie zawsze – jednak te działania niepożądane antykoncepcji hormonalnej są dobrze udokumentowane i udowodnione i zapisane są w każdej ulotce antykoncepcyjnych leków hormonalnych.

Działaniem niepożądanym antykoncepcji hormonalnej jest też wiele poważnych chorób. Wazektomia u partnera uwalnia kobiety od ryzyka związanego z tymi działaniami niepożądanymi, buduje świadomość oparcia w mężczyźnie – a zadowolona kobieta to najlepsza droga do szczęśliwej rodziny. Statystycznie też mężczyźni po wazektomii chętniej chodzą do lekarza, więc w przypadku różnych dolegliwości łatwiej i szybciej wykrywa się u nich nieprawidłowości i wprowadza leczenie – w konsekwencji są więc zdrowsi.

Wazektomia cena

Wazektomia cena obejmuje

 1. Wywiad (rozmowa kwalifikacyjna)
 2. Ew. Badania z krwi (o ile okażą się konieczne)
 3. Badanie palpacyjne worka mosznowego
 4. Badanie USG moszny i jąder
 5. Zabieg wazektomii
 6. Materiały opatrunkowe na kilka dni po zabiegu wazektomii
 7. Szczegółowe zalecenia jak postępować po zabiegu – na piśmie – napisane zrozumiałym językiem
 8. Ew. badanie kontrolne po zabiegu – o ile będzie konieczne i zleci je lekarz wykonujący
 9. Jednokrotne badanie nasienia po zabiegu wazektomii
2000 zł
Sama wizyta kwalifikacyjna do wazektomii – bez zabiegu. Taka wstępna wizyta ma sens jedynie u pacjentów którzy mają wyczuwalne zmiany w worku mosznowym. Jeżeli pacjent chciałby się jedynie czegoś dowiedzieć – to na wszystkie pytania chętnie odpowiadamy telefoniczne. 250 zł
Usługi dodatkowe
Rewazektomia (przywrócenie drożności nasieniowodów po zabiegu wazektomii).

*dr Kulik przeszedł praktyczne szkolenie w Tampa na Florydzie w USA u dr Douglasa Steina i uzyskał odpowiedni certyfikat

12 000 zł

 

Wazektomia – badanie nasienie II po roku

Każdy pacjent, który podda się wazektomii w ZdrOva i wesprze Misję charytatywną Filipiny  kwotą minimum 10 dolarów amerykańskich – będzie miał bezpłatnie wykonane (o ile zechce) dodatkowe II badanie nasienia po zabiegu np. po roku.

Normalny koszt badania nasienia, w ZdrOva wynosi – 120 zł).

 Wpłaty można dokonać korzystając
z tego linku: (płatność PayPal)
Potrzebna jedynie karta płatnicza

Cena wazektomii vs. ceny innych metod antykoncepcji

Cena Wazektomii w Gabinecie ZdrOva w Warszawie

Wyliczenia finansowe są dość proste. Przy założeniu, że najczęściej decyduje się na nią mężczyzna posiadający 2-4 dzieci i jest w takim wieku, że będzie jeszcze współżył z płodną partnerką przez 20 lat – to koszt antykoncepcji wynosi kilka złotych miesięcznie.

 • Prezerwatywy, o ile współżyjemy około 10 razy w miesiącu, (przy cenie kilku złotych za sztukę) – koszt wyniesie kilkadziesiąt złotych miesięcznie.
 • Antykoncepcja hormonalna dla kobiet – to koszt od kilkunastu nawet do ok. 70 zł miesięcznie.
 • Nieco tańszą alternatywą jest spiralka = wewnątrzmaciczna wkładka antykoncepcyjna (miedziowa najtańsza) – koszt ok. 10 zł miesięcznie – wkładka hormonalna 20-30 zł miesięcznie.

W tym zestawieniu wazektomia znajduje się na czele, jako najtańsza metoda antykoncepcyjna – całkowicie pod kontrolą mężczyzny. Niska cena wazektomii jako metody antykoncepcyjnej dla mężczyzn, prostota zabiegu wazektomii oraz niski odsetek powikłań powoduje, że ponad 500 tysięcy wazektomii wykonywanych jest rokrocznie w samych Stanach Zjednoczonych i około 180 000 w Wielkiej Brytanii.

Ile kosztuje wazektomia w ZdrOva, w Warszawie?

Wazektomia Cena zabiegu wynosi 2000 zł.

Cena oprócz zabiegu wazektomii obejmuje dodatkowo wiele opisanych wyżej świadczeń np.:

 • Ew badanie kontrolne po zabiegu – (3-5 dni po wazektomii) – o ile zleci je lekarz – bardzo rzadko jest potrzebne!
 • Ew. badania laboratoryjne (bezpośrednio przed zabiegiem)
 • Jednokrotne podstawowe, komputerowe badanie nasienia (zwykle 8-12 tygodni po zabiegu). Osoby mieszkające daleko, mogą, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu, przysłać próbkę kurierem i otrzymają wynik drogą mailową.

Koszta dodatkowe:

Żadnych  dodatkowych ukrytych kosztów nie ma. Pacjent przychodzi, wszystko robimy podczas jednego spotkania i można spokojnie wracać do domu.

 

Zadzwoń do nas:
+48 60 777 6 777