Wazektomia – Misje międzynarodowe NSVI i Światowy Dzień

Wazektomia Warszawa Polska

Światowy Dzień Wazektomii w Polsce. Wazektomia – Światowy Dzień,  koszulka z Polski

Wazektomia – Światowy Dzień

To doroczne globalne wydarzenie, rozpoczęto w 2013 roku. Koordynatorem WVD jest organizacja/stowarzyszenie non-profit, którego siedziba znajduje się w Nowym Jorku.
Fundatorami WVD są: dr Douglas Stein (lekarz urolog, który wykonał ponad 35 tysiące wazektomii bez użycia skalpela) oraz Jonathan Stack reżyser dokumentalista laureat nagrody Emmy, dwukrotnie nominowany do Oscara.

Wazektomia na świecie.

Celem Światowego Dnia Wazektomii jest podniesienie świadomości oraz rozwianie mitów o wazektomii. Zwiększenie dostępu do tej metody antykoncepcji,  szczególnie na terenach zaniedbanych. Wydarzenie to ma także inspirować mężczyzn, by stali się bardziej zaangażowanymi partnerami kobiet w antykoncepcji.

7 listopada 2014 roku 250 lekarzy z 30 państw świata wykonało ponad 1500 wazektomii w ciągu 24 godzin.

W kolejnych latach główne obchody miały miejsce:

  • 2015 – Indonezja
  • 2017 – Kenia
  • 2017 – Indie – wydarzenie zaplanowane na listopad

Wazektomia – Międzynarodowe misje charytatywne NSVI

O ile Światowy Dzień Wazektomii  ma popularyzować wazektomię na świecie – to część zrzeszonych w WVD lekarzy podejmuje liczne misje w krajach rozwijających się i wykonuje bezpłatnie wazektomie oraz uczy wazektomii lokalnych  lekarzy – w ramach siostrzanej organizacji  No-Scalpel Vasectomy International. Relacja z misji w lutum 2015 znajduje się tutaj – Misja charytatywna – Filipiny 2015 (po polsku) zaś z misji w 2016 tutaj

Wazektomia. Film z udziałem polskiego lekarza dr Roberta Kulika:
.

 

Ratujmy Naszą Planetę

Jakże patetycznie to brzmi!  Prawda ?

W Afryce nierzadko można spotkać rodziny gdzie jeden mężczyzna ma 7 żon a z każdą po 5-7 dzieci.
Z zatłoczonych przybrzeżnych wiosek codziennie wypływają łodzie po pożywienie  dla wygłodniałych dzieci. Odławiane ryby nie nadążają się rozmnażać i coraz częściej Ojciec tak licznej rodziny (rybak) wraca z pustą siecią do domu.

Niski standard życia, ubóstwo i brak wykształcenia przyczyniają sie do eksplozji demograficznej w wielu rozwijających się krajach.

Jednym z rozwiązań może być wazektomia…

Można zapytać : „A co to szkodzi nam?”

Współczesne kraje rozwijające się to ogromny konsument różnego rodzaju tworzyw sztucznych i opakowań – które w masie milionów ton w postaci drobnych śmieci spływają  rzekami do mórz i oceanów niszcząc środowisko i zabijając różne stworzenia. Kto z nas nie widział filmów z martwymi młodymi kormoranami czy foczkami, które nie mogły wydalić połkniętej nakrętki plastikowej butelki lub klocka Lego.

Dlatego – ratujmy naszą planetę!

Możecie Państwo wesprzeć darowizną te szlachetne misje międzynarodowe*, choćby kilkoma dolarami
(najbliższa misja Filipiny luty 2016) – o co bardzo serdecznie prosimy.

Wpłaty można dokonać korzystając z tego linku: (płatność PayPal).

W ten sposób możecie Państwo mieć swój wkład w ratowanie naszej planety a także pokazać Światu że Polska jest aktywna na arenie międzynarodowej.

*Wpłacone pieniądze zostana w całości przeznaczone na pokrycie kosztów akcji uświadamiającej i w rzadnym wypadku nie zosaną przeznaczone na pokrycie kosztów udziału uczestników misji. Każdy uczestnik misji pokrywa w całości koszty swojego przelotu oraz zakwaterowania a także wyżywienia. Każdy z uczestników wpłaca dodatkowo kwotę 2 tysięcy dolarów na cele misji.

0 Comments

Dodaj komentarz

Avatar placeholder