Na przełomie lutego i marca 2016 odbyła się kolejna 14. Misja Charytatywna Wazektomia Bez Skalpela – No Scalpel Vasectomy International (NSVI) na Filipinach.

Międzynarodowy zespół doświadczonych lekarzy wazektomistów – specjalizujących się w nauczaniu innych lekarzy wykonywał bezpłatne zabiegi Wazektomia Bez Skalpela najskuteczniejszą metodą kanadyjską (electro cautery, fascial interposition). Misja Wazektomia bez Skalpela miała charakter charytatywny i była finansowana całkowicie z funduszy własnych uczestników.

W tym miejscu pragnę osobiście podziękować moim pacjentom, którzy także przekazali pieniądze na ten szlachetny cel.

Wazektomia bez skalpela jest metodą antykoncepcji męskiej i staje się coraz bardziej popularna szczególnie w krajach rozwiniętych. Jest to wygodna i luksusowa metoda, prosta i prawie całkowicie pozbawiona powikłań. Jednak ze względu na nie kontrolowany nadmierny przyrost liczby ludności kraje najmniej rowinięte potrzebują wazektomii jeszcze bardziej.

14-ta Misja Wazektomia Bez Skalpela na Filipinach: 23 luty 2016

Wysłany przez: dr Doug Stein

 

Od wtorku 23 lutego do wtorku 1 marca NSVI prowadziła swoją 14. Misję Charytatywną na Filipinach. Celem misji, jak za każdym razem do tej pory, było wykonywanie bezpłatnych zabiegów wazektomii dla ubogich Filipińczyków, ojców wielodzietnych rodzin, a także uczenie miejscowych lekarzy oraz studentów medycyny wykonywania zabiegów wazektomii.

Ubiegłoroczna misja Filipiny 2015 była satysfakcjonująca (ponad 500 wykonanych zabiegów, spotkania z dziennikarzami, wykłady dla studentów, uczenie miejscowych lekarzy wazektomii bez skalpela najnowocześniejszym wariantem metody Open Ended Fascial Interposition).

Dlatego aż 7-miu z 10-ciu uczestników (lekarzy woluntariuszy) jeszcze przed ukończeniem zeszłorocznej misji 2015 zadeklarowało swój udział w misji w 2016 roku. Wszyscy oni dotrzymali słowa i po raz kolejny wzięli udział w tegorocznej misji 2016 roku.

Na poniższej mapie przedstawiono uczestników 14-tej misji No Scalpel Vasectomy International (NSVI) oraz skąd przyjechali w 2016 roku.

2016TeamMap05

Dodatkowo swój czas i pieniądze poświęcili (1) Dyrektor ds. Edukacji NSVI Dr John Curington z Nowego Jorku, (2) dr John Abano, doskonały Filipińsko-Amerykański wazektomista z Seattle, oraz (3) Iwona Kulik, żona dr Roberta Kulika z Warszawy.

2016TeamDrs2016SupportTeam
2016_Sites04
Plan misji oraz miejsca wykonywania zabiegów wazektomii bez skalpela

Poniżej krótki fotoreportaż – Wazektomia Filipiny 2016

wazektomia-international-charity-mission-no-scalpel-vasectomy-international-nsvi-world-vasectomy-day-wvd42

wazektomia-international-charity-mission-no-scalpel-vasectomy-international-nsvi-world-vasectomy-day-wvd12
wazektomia-international-charity-mission-no-scalpel-vasectomy-international-nsvi-world-vasectomy-day-wvd11
wazektomia-international-charity-mission-no-scalpel-vasectomy-international-nsvi-world-vasectomy-day-wvd10
Wazektomia international Charity Mission - (No Scalpel Vasectomy International) NSVI (World Vasectomy Day) WVD01