Dlaczego akurat tytanowe klipsy?

Jaką przewagę mają tytanowe klipsy nad nićmi?

Po pierwsze i przede wszystkim są łatwiejsze w założeniu i skracają tym samym czas zabiegu.

Klipsy tytanowe są szeroko stosowane w mikrochirurgii, chirurgii naczyniowej. Zdały egzamin skuteczności i nie dają powikłań. W jednym zabiegu chirurgicznym można zastosować nawet kilkadziesiąt klipsów  i nie daje to żadnych skutków ubocznych.

Oczywiście w naszej praktyce taka ilość klipsów nie jest potrzebna, żeby wykonać skutecznie wazektomię 🙂

Klipsy przeszły próbę czasu przy zabiegach wazektomii. Tytan, z którego są wykonane, jest materiałem od lat stosowanym w stomatologii, ogólnie rozumianej chirurgii, nawet w sztucznych protezach i sztucznych zastawkach serca.

Tytan nie jest metalem ferromagnetycznym i przez to nie „dzwoni” na bramkach na lotnisku. Nie przeszkadza też przy wykonywaniu Tomografii komputerowej czy Rezonansu magnetycznego.

Rana z tytanową wstawką łatwiej się goi w stosunku do rany szytej nićmi, rzadziej wywołuje stan zapalny. Użycie nici wydłuża również czas przebywania pacjenta na stole operacyjnym co dla pacjentów o wrażliwych nerwach może nie być zbyt komfortowe.

 

Categories: Wazektomia

1 Comment

Wojtek · 5 lipca 2017 at 09:18

Lubię waszego bloga- można dowiedzieć się tutaj nie tylko podstawowych informacji o wazektomii, ale również takich szczegółów, jak opisane w tym artykule 🙂 Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Avatar placeholder