Czy wazektomia boli?

Jeżeli zadajesz sobie pytanie, czy wazektomia boli, zachęcam Cię do przeczytania poniższego tekstu.

“Panie Doktorze, Czy wazektomia boli?” to jedno z najczęściej zadawanych przez pacjentów pytań. Wazektomia jest zabiegiem mikrochirurgicznym wykonywanym w znieczuleniu miejscowym – to znaczy, że NIE BOLI. Do znieczulenia wykorzystujemy urządzenie wstrzykujące środek znieczulający pod ciśnieniem – już w trakcie znieczulania przestajesz reagować na bodźce w okolicach intymnych. Nie używamy igły, a samo znieczulanie jest procesem niebolesnym.

Podczas zabiegu możesz odczuwać dotyk i manipulacje lekarza ale nie będziesz odczuwał bólu. Wielu pacjentów nie czuje zupełnie nic i dziwi się, kiedy jest już po wszystkim. Jeżeli Twoje nerwy na to pozwalają, możesz zerkać na operowaną okolicę i na bieżąco widzieć postępy zabiegu.

Po zabiegu środek znieczulający dość szybko przestaje działać, wracają też Twoje normalne odczucia. Możesz wtedy mieć wrażenie rozpierania lub ciągnięcia w podbrzuszu, ale większość pacjentów nie ma żadnych negatywnych odczuć. Jeżeli czujesz się niekomfortowo i potrzebujesz czasu na ochłonięcie, możesz usiąść na fotelu i w spokoju dojść do siebie.

Jeżeli zamierzasz samodzielnie prowadzić samochód, warto, żebyś napił się kawy, a najlepiej posilił przed jazdą. Na szczęście w okolicy naszego gabinetu jest kilka fajnych restauracji 🙂

Przez kilka dni po zabiegu wazektomii zalecamy oszczędzający tryb życia, bez sportów ekstremalnych, nadmiernego wysiłku fizycznego, dźwigania ciężkich przedmiotów. Twoja rekonwalescencja przebiegnie wtedy płynniej.

A co, jeśli będę odczuwał ból po zabiegu? Nie martw się, dostaniesz od nas pakiet zaleceń, z których dowiesz się, jak postępować w przypadku bólu. Pamiętaj, że zawsze możesz też do nas zadzwonić z pytaniem czy problemem.

2 comments on “Czy wazektomia boli?”

  • hubert

    Reply

    Oj myślę, że własnie to pytanie głównie spędza sen z powiek panom 😛 Musze pokazac mężowi, że nie ma czego się bać 🙂

  • Ania

    Reply

    Myślę, że nawet delikatny ból nie powinien odstraszać mężczyzn przed takim zabiegiem. Ale jeśli obecnie medycyna pozwala na wykonywanie wazektomii bezboleśnie to super!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × two =