Jeżeli zadajesz sobie pytanie, czy wazektomia boli, zachęcam Cię do przeczytania poniższego tekstu.

„Panie Doktorze, Czy wazektomia boli?” to jedno z najczęściej zadawanych przez pacjentów pytań. Wazektomia jest zabiegiem mikrochirurgicznym wykonywanym w znieczuleniu miejscowym – to znaczy, że NIE BOLI. Do znieczulenia wykorzystujemy urządzenie wstrzykujące środek znieczulający pod ciśnieniem – już w trakcie znieczulania przestajesz reagować na bodźce w okolicach intymnych. Nie używamy igły, a samo znieczulanie jest procesem niebolesnym.

Podczas zabiegu możesz odczuwać dotyk i manipulacje lekarza ale nie będziesz odczuwał bólu. Wielu pacjentów nie czuje zupełnie nic i dziwi się, kiedy jest już po wszystkim. Jeżeli Twoje nerwy na to pozwalają, możesz zerkać na operowaną okolicę i na bieżąco widzieć postępy zabiegu.

Po zabiegu środek znieczulający dość szybko przestaje działać, wracają też Twoje normalne odczucia. Możesz wtedy mieć wrażenie rozpierania lub ciągnięcia w podbrzuszu, ale większość pacjentów nie ma żadnych negatywnych odczuć. Jeżeli czujesz się niekomfortowo i potrzebujesz czasu na ochłonięcie, możesz usiąść na fotelu i w spokoju dojść do siebie.

Jeżeli zamierzasz samodzielnie prowadzić samochód, warto, żebyś napił się kawy, a najlepiej posilił przed jazdą. Na szczęście w okolicy naszego gabinetu jest kilka fajnych restauracji 🙂

Przez kilka dni po zabiegu wazektomii zalecamy oszczędzający tryb życia, bez sportów ekstremalnych, nadmiernego wysiłku fizycznego, dźwigania ciężkich przedmiotów. Twoja rekonwalescencja przebiegnie wtedy płynniej.

A co, jeśli będę odczuwał ból po zabiegu? Nie martw się, dostaniesz od nas pakiet zaleceń, z których dowiesz się, jak postępować w przypadku bólu. Pamiętaj, że zawsze możesz też do nas zadzwonić z pytaniem czy problemem.

Categories: Wazektomia

2 Comments

hubert · 16 czerwca 2017 at 11:45

Oj myślę, że własnie to pytanie głównie spędza sen z powiek panom 😛 Musze pokazac mężowi, że nie ma czego się bać 🙂

Ania · 5 lipca 2017 at 09:20

Myślę, że nawet delikatny ból nie powinien odstraszać mężczyzn przed takim zabiegiem. Ale jeśli obecnie medycyna pozwala na wykonywanie wazektomii bezboleśnie to super!

Dodaj komentarz

Avatar placeholder