SEKS PO WAZEKTOMII: LIBID

Seks po wazektomii – jak to jest?

Pytania o libido po wazektomii (czyli jakie będzie seks po wazektomii) nikogo nie dziwią. W końcu decydujemy się na zabieg w celu zwiększenia komfortu seksualnego.

Najwyższy czas obalić mity. Po wazektomii nie obniża się poziom libido! The Journal of Sexual Medicine opublikował wyniki australijskich badań nad wazektomią. Wynika z nich, że po wazektomii nie zmniejsza się popęd seksualny, nie pojawiają się kłopoty z erekcją, a jakość orgazmów nie ulega pogorszeniu. Co więcej, mężczyźni po wazektomii są szczęśliwsi w związkach – najprawdopodobniej z powodu zmniejszenia się obaw przed niechcianą ciążą, ale również braku konfliktów o antykoncepcję.
Czyli nadal będziesz miał normalne erekcje i ten sam lub większy apetyt na seks. Zmieni się tylko jedna rzecz. W ejakulacie nie będzie już plemników. Spora część mężczyzn po wazektomii chwali się, że libido im wzrosło, ponieważ nie muszą myśleć o zabezpieczeniu 🙂
Zastanów się jednak, czy Ty lub Twoja partnerka nie macie negatywnego nastawienia do wazektomii – jeżeli tak, może się okazać, że satysfakcja ze współżycia po którejś ze stron zmniejszy się po zabiegu wazektomii. Będzie to jednak subiektywne odczucie psychiczne a nie fizjologiczny skutek wazektomii. Być może Twoja kobieta chciała mieć jeszcze z Tobą dzieci.

4 odpowiedzi do “SEKS PO WAZEKTOMII: LIBID”

  1. No i to jest konkretne info. Zanim w ogóle bralem pod uwagę poddanie się wazektomii- sądziłem, że spadnie mi libido.. Lekarz szybko wyprowadził mnie z błędu. I rzeczywiście, teraz jest nawet lepiej, bo nie muszę myśleć o antykoncepcji, zero stresu:)

Dodaj komentarz