Obecnie, oprócz klasycznych metod wazektomia z użyciem skalpela, najczęściej na całym świecie wykonuje się wazektomię mikroinwazyjną metodą bez skalpela (No Scalpel Vasectomy) zamykając oba końce przeciętego nasieniowodu na głucho. Ta odmiana, jak wspomniano wcześniej wykonywana jest obecnie na świecie najczęściej. Niestety wiąże się ona z dochodzącym do 13% odsetkiem niepowodzeń oraz wysokim odsetkiem powikłań bólowych.

Poniżej przedstawiona jest animacja klasycznej odmiany wazektomii bez skalpela, obarczonej w niektórych ośrodkach nawet 13% odsetkiem niepowodzeń oraz wysokim odsetkiem powikłań.

Obejrzyj film. Sprawdź czy jesteś w stanie zrozumieć różnice! To nie jest wcale łatwe!

Spróbuj odpowiedzieć, czym różni się metoda OEFI stosowana w ZdrOva od wariantu wazektomii bez skalpela przedstawionym na animacji?

Jaki odsetek niepowodzeń ma wariant przedstawiony na animacji? Odpowiedź można znaleźć we Wskazówkach do Wazektomii Amerykańskiego Towarzystwa Urologicznego.

Przeanalizuj poniższy film o wazektomii, Wskazówki oraz opis wariantu metody stosowanej w ZdrOva.

Categories: Wazektomia

1 Comment

Darek · 29 sierpnia 2018 at 08:33

No nie wiem ja miałem kilak mies temu robiona wazektomie w Gdansku na Aniołkach i jakos wszystko przeszło zgodnie z planem. Wiadomo ze zawsze jest jakies ryzyko ale to i tak wg mnie jest najlepsze rozwiazanie. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Avatar placeholder