wazektomia a seks po zabiegu

Już po kilku dniach od zabiegu wazektomii można delikatnie uprawiać seks

Wazektomia a seks po…

SEKS PO WAZEKTOMII: KIEDY MOŻEMY PRZEJŚĆ DO KONKRETÓW W SYPIALNI?

W internecie krąży wiele informacji na temat współżycia płciowego po wazektomii, często sprzecznych ze sobą. Zawsze warto omówić tę sprawę z lekarzem.
Wiele zależy od metody, jaką wykonywany był zabieg. Przy starszych, bardziej inwazyjnych metodach – możesz czuć się obolały i przez to długo nie mieć ochoty na seks! Duże znaczenie ma sam przebieg procesu gojenia – przy niskoinwazyjnych metodach rany goją się szybciej, ale dużo zależy od fizjologii samego pacjenta. Na pewno jeżeli jesteś zdrowy, nic Ci nie dolega, nie przyjmujesz na stałe żadnych leków, masz większe szanse na szybkie i bezproblemowe wygojenie ran, a co za tym idzie, szybciej możesz przystąpić do działań w sypialni.

Na pewno przez kilka dni po zabiegu (naszym pacjentom rekomendujemy 3 dni wstrzemięźliwości) warto powstrzymać się od współżycia, po to tylko, aby proces gojenia mógł przebiegać bez zakłóceń, przez kilka kolejnych dni ( do 2 tygodni) zaleca się współżyć w delikatnych pozycjach, tak jak z kobietą ciężarną, unikając gwałtownych zachowań.
A kiedy rana się zagoi, można dać upust swoim emocjom, pamiętając jedynie o dodatkowej antykoncepcji do czasu zbadania nasienia.

Categories: Wszystkie

7 Comments

MK · 11 maja 2017 at 10:22

Czyli lepiej zdecydować się na metodę mniej inwazyjną- to znaczy taką bez skalpela- wtedy szybciej przebiega okres rekonwalescencji? Czy te nowoczesne metody są tak samo skuteczne jak starsze z użyciem skalpela?

henry67 · 18 maja 2017 at 05:29

no i fajnie, kilka dni i można działać 😀 dzieki za ten artykuł, bo tyle się naczytałem na ten temat w necie, że już sie pogubiłem- wszędzie piszą coś innego

lukasz · 18 czerwca 2017 at 20:07

Zawsze jest lepiej trochę poczekać, w końcu to jakaś ingerencja w organizm taki zabieg… Ale potem można bez stresu uprawiać bezpieczny seks bez obaw o wpadkę 😀

Krzysztof · 9 lipca 2017 at 21:47

Czyli kilka dni i wszystko wraca do normy 🙂 Sensowna ta metoda. Myślę z partnerką o wazektomii, bo dotychczas testowane sposoby antykoncepcji się nie sprawdzają.

Robson · 13 lipca 2017 at 22:27

Nie wiedziałem, że tak szybko można zdecydować się na seks po zabiegu. Świetna sprawa. I seks staje się przyjemniejszy, gdy nie trzeba się martwić o wpadkę 🙂

Slawek · 19 lipca 2017 at 10:46

Po przeczytaniu artykułów chyba wiem już wszystko, by podjąc decyzję o wazektomii 🙂

Joanna · 11 marca 2018 at 08:09

Zabieg polecam tylko tym którzy nie chcą już dzieci. Mój mąż jest wlasnie 3 dzień po zabiegu, trochę boli ale bierze środki przeciwbólowe i jest ok. Mamy nadzieje że szybko bóle przejdą.

Dodaj komentarz

Avatar placeholder