Wazektomia – Seks Po 2

wazektomia a seks po zabiegu
Już po kilku dniach od zabiegu wazektomii można delikatnie uprawiać seks

Wazektomia a seks po…

SEKS PO WAZEKTOMII: KIEDY MOŻEMY PRZEJŚĆ DO KONKRETÓW W SYPIALNI?

W internecie krąży wiele informacji na temat współżycia płciowego po wazektomii, często sprzecznych ze sobą. Zawsze warto omówić tę sprawę z lekarzem.
Wiele zależy od metody, jaką wykonywany był zabieg. Przy starszych, bardziej inwazyjnych metodach – możesz czuć się obolały i przez to długo nie mieć ochoty na seks! Duże znaczenie ma sam przebieg procesu gojenia – przy niskoinwazyjnych metodach rany goją się szybciej, ale dużo zależy od fizjologii samego pacjenta. Na pewno jeżeli jesteś zdrowy, nic Ci nie dolega, nie przyjmujesz na stałe żadnych leków, masz większe szanse na szybkie i bezproblemowe wygojenie ran, a co za tym idzie, szybciej możesz przystąpić do działań w sypialni.

Na pewno przez kilka dni po zabiegu (naszym pacjentom rekomendujemy 3 dni wstrzemięźliwości) warto powstrzymać się od współżycia, po to tylko, aby proces gojenia mógł przebiegać bez zakłóceń, przez kilka kolejnych dni ( do 2 tygodni) zaleca się współżyć w delikatnych pozycjach, tak jak z kobietą ciężarną, unikając gwałtownych zachowań.
A kiedy rana się zagoi, można dać upust swoim emocjom, pamiętając jedynie o dodatkowej antykoncepcji do czasu zbadania nasienia.

7 odpowiedzi do “Wazektomia – Seks Po 2”

Dodaj komentarz