wazektomia - nasienia zbadaj smartfonem

Wazektomia – badanie nasienia po

Wazektomia – badanie nasienia po zabiegu

Jak donosi Science Translational Medicine  inżynierowie opracowali system badania nasienia przy użyciu smartfona. Jednorazowy koszt badania wynosi około 6 dolarów amerykańskich. Do wykonania badania potrzebna jest jednak specjalna przystawka. Cena przystawki wynosi ok 50 dolarów amerykkańskich. To przenośne  urządzenie do badania nasienia (np. po wazektomii) można zamówić przez internet z 2 szkiełkami do wykonania 2 testów.

Producent wykazał zgodność wyników badania nasienia z innymi systemami automatycznego badania nasienie nie tylko po wazektomii. Urządzenie wg słów producenta zostało dopuszczone przez amerykańską Agencję Żywienia i Leków.

Metoda ta wydaje się być znacznie prostsza niż metoda konwencjonalna metoda badania nasienia. Być może mogła by być stosowana samodzielnie przez pacjentów w warunkach domowych

 

 


3 Comments

arek · 14 maja 2017 at 20:45

No proszę, kto by pomyślał, że technologia pójdzie tak do przodu 🙂

Adrian · 11 czerwca 2017 at 22:30

to ułatwiłoby sprawę 😀 ale czy u nas to się przyjmie? mało który mężczyzna chce się zdecydowac na wazektomię, a co dopiero badać nasienie telefonem w domu.

Michal · 19 lipca 2017 at 10:34

Wow, super, że medycyna idzie tak do przodu, że można badać się samemu w domu. Może i u nas taki pomysł znajdzie swoich fanów 🙂

Dodaj komentarz

Avatar placeholder